ROSEL Müzik

İçeriğe git

Ana Menü

Biyografi26 Mayıs 1977 de İstanbul'da doğdu.İlköğretimi Ö.Dadyan Erm.okulundan aldıktan sonra 1994 yılında Ö.Getronagan Erm. Lisesinden Mezun oldu.Aynı yıl İst.Üniv.Fen Bilimleri Akademisi Fizik Bölümünü kazandı.

Müzik Yolundaki ilk durağı 1986 yılında Bakırköy Dz.S.Asdvadzadzin kilisesinden başlamıştır.O dönemde kilisenin baş müzisyeni olan ve piyanoya başlamasına teşvik eden LEVON KARADAĞ'dan Hamparsum nota ve Şaragan dersleri aldıktan sonra çocuk korosu ve çok sesli koro müziği alanlarında korist,piyanist ve şef olarak görevler aldı.

Fatma Çeviker ile piyano ve solfej çalıştı.
Daha sonra Orkestra Şefi ve Kompozitör Prof.JİRAYR ARSLAN ile Piyano,Solfej,Armoni ve Form Bilgisi çalıştı.Koro şefi ve müzik öğretmeni HAGOP MAMİGONYAN'la da koro müziği çalışmalarıyla beraber AKM,Yunus Emre Kültür Merkezi,Cemal Reşit Rey,Lütfi Kırdar ve Aya İrini başta olmak üzere birçok sahnede Piyanist, Koro ve Orkestra Şefi(Pop) olarak birçok konserlere katıldı.Piyano resitalleri haricinde 2003 yılında Yunus Emre Kültür Merkezinde yabancı bir piyanistle W.A Mozart 'ın (Nr.21 C-Dur piyano konçertosu)nu çift piyano ile sundu.
Koro Şefi olarak ilk konserini 1998 Mayıs ayında AKM(Atatürk Kültür Merkezi)'de,piyanist olarak da 1994 yılında Yunus Emre K.M'de verdi.

Jazz Gitaristi RENE MACAROGLU ve BARTEV GARYAN ile Erm-Greek Pop ve Jazz müziği çalışmaları yanısıra Erm.Pop orkestrası "ARAKAST"da Keyboardist ve orkestra şefi olarak ilk konsere 2001 yılında Amerika'nın NewYork eyaletinde çıktıktan sonra her yıl sırasıyla Amsterdam(Hollanda),New Jersey(ABD),Fransa(Paris) ve Almanya(Köln)de sahne aldı.
7-12 mayıs 2005 de Aranjörlüğünü Cenk Taşkan ile kendisinin yaptığı,Yaylı Çalgılar Topluluğu ve orkestra için düzenlediği eserlerden oluşan Konseri İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Yaylı Çalgılar Topluluğu,LUSAVORİC Gençlik Korosu,YERAZ Dans Grubu,BARTEV ve ARAKAST Orkestrası ile birlikte CEMAL REŞİT REY Konser Salonunda HAGOP MAMİGONYAN şefliğinde sahnelenmiştir.
2002 de BASAD'a(Bakırköy'lü Sanatçılar Derneği) üye olduktan sonra BASAD ve Gül Okay Sanat merkezinde piyano dersleri vermiştir.Ayrıca FİLMSAN üyesi.
Çalışmalarına AranjöriPiyanist olarak devam etmektedir.
Piyano,Org,Solfej ve Armoni alanında da birçok öğrencisine özel dersler vermekte,ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) Sınavlarına ve konservatuar/güzel sanatlar müzik bölümlerine hazırlık dersleri vermektedir.
Ayrıca Home Studio'sunda her türlü reklam,radyo jingle'ı,tiyatro oyunları için müzikal düzenlemeler ve demo cd çalışmaları yapmaktadır.

22 Mayıs 2005 yılında SELİN BAKIRCI ile yaptığı evlilikten 7 Haziran 2008'de ADİS isimli erkek çocuğu sahibi olmuştur.

10 Kasım 2007'de Fransa'nın başkenti Paris'te Charles Aznavour salonunda Bartev ve Arakast orkestrası ile konser verdi.

25 Kasım 2007 tarihinde Beyoğlu Üç Horan Vakfının 200.yılı münasebetiyle Hagop Mamigonyan'ın şefliğinde,İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasının eşliğinde ,orkestra düzenlemeleri Rober D.'ya ait olan piyanistliğini kendisinin ve Şant Özbülbül'ün yaptığı Lusavoriç Korosu konserini Lütfi Kırdar'da gerçekleştirdi.

22 Ağustos 2008'de Ermenistan'daki "Bir Millet,Bir Kültür" Festivalinde Senfonik orkestra eşliğinde gerçekleştirilen Lusavoriç Korosu konserine kilise orgu ile eşlik etti.

25 Ekim 2008 tarihinde Paris'teki "Charles Aznavour" salonunda Bartev ve Arakast Orkestrası ile konser verdi.Ardından 29 Ekim tarihinde de Almanya'nın Köln şehrindeki Dom Forumda düzenlenen "Armenische Kulturtage 2008" etkinlikleri kapsamında solist soprano Sibil Pektorosoğlu ile birlikte piyano eşlikli konser verdi.

2009 yılında Orkestra düzenlemelerini Rober Doğanay'ın yaptığı Hagop Mamigonyan'ın şefliğinde 2007 yılındaki Lusavoriç Korosunun senfonik konseri KALAN Müzik tarafından Albüm olarak müzik piyasasına çıktı.

2010 yılında "Kültürel Birliktelik" projesi kapsamında Ada Müzik tarafından hazırlanan "Anlat" adlı albümde "Bingeol" adlı şarkıyı Rober Doğanay düzenlemiştir.

2011 yılında Türkiye Ermenileri Patrikhanesinin 550.yılı etkinlikleri kapsamında Lusavoriç Korosu konserinde piyanist olarak görev aldı.
2012 yılında Marmara gazetesinin 70.yılı kutlamaları dolayısıyla Majak Toşikyan'ın bestelediği "Tare Tar Akhtamar" adlı oratoryonun ilk kez sahnelendiği Grand Cevahir Kongre Merkezinde Senfonik-Pop orkestrasında piyanist olarak görev aldı.

Çalışmalarına Piyano,org,solfej,armoni dersleri yanısıra ABRSM ve Royal Akademi sınavlarına hazırlık dersleri vererek devam etmektedir.
Ayrıca home studyosunda her türlü müzikal projelere beste,orkestrasyon,aranje ve bestelerin notaya alınması konularında da hizmet vermektedir.


  
Eylül 2012 tarihinden itibaren Ortaköy Meryem Ana Ermeni Kilisesinin başmüzisyeni ve koro şefi/Organist olarak resmi görevine başlamıştır.

 2014 yılı mayıs ayında gerçekleşen Bartev Konserinin müzik direktörlüğünü ve piyanistliğini yapmıştır.

                                              RoberDoganay.com \ Müzik Dersleri , Home Studio , Aranjman , Müzik Yapım

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön