Piyano Eğitimi - Rober Doğanay ile Piyano Dersleri

İçeriğe git

Ana menü:

Piyano Eğitimi

Piyano Eğitimi

Piyano ... Dünyanın çalınması en zor,dinlemesi en zevkli enstrümanlarından... Piyano sözcüğü pes ve güçlü sesli klavsen anlamına gelen İtalyanca "gravicembalo col piano e forte" den gelir.Bu nedenle piyano forte olarak da adlandırılır.

 Tuşlu çalgılar ailesinin 88 tuşlu bu  enstrümanı çalmak çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyeceği gibi,onların yaşamda yeni derinlikler ve donanımlar kazanmasını da sağlıyor.İşte çocuğunuz ve sizin için sorularla piyano eğitimi...
***Piyano,beynimizin hem sağ hem sol ele aynı anda farklı komutlar vermesi ile IQ düzeyinin % 50 artmasına neden oluyor.

***Zekâyı geliştirmek için ne genlerle oynamak ne de bilgisayarın esiri olmak gerekiyor.

***Zeki bir toplum yaratmanın yolu eski bir dosttan geçiyor : PİYANO

***Küçükken piyano çalan öğrenciler şimdi mimar, doktor, antropolog, matematik profesörü...

***Bu başarının altında yatan hepsinin birer KÜÇÜK BEETHOVEN olması…

***Ya siz , çocuğunuzu nerde görmek isterdiniz ?

SORULARLA PİYANO EĞİTİMİ                             


    Piyano çalmak isteyen çocuklarda hangi özellikler aranır?


Piyano eğitimine en erken üç yaşında başlamak uygundur.Yeteneği ve isteği
olan her çocuk piyano çalabilir. Piyano çalmak isteyen çocuklarda başarılı olabilmesi için bazı noktaların üzerinde durmak gerekir :

*** Kulağının olup olmadığı (Evde kendi başına şarkı söylüyor mu? Dinlediği herhangi bir müziği hemen ezberleyebiliyor mu?)

*** Piyano çalmayı gerçekten isteyip istemediği (Anne ve babası istediği ve yönlendirdiği için mi çalmak istiyor? Arkadaşı çalıyor diye mi ilgi duyuyor?
Neden keman,gitar değil de piyano çalmak istiyor?)

*** Disiplinli ve sistemli bir şekilde çalışıp çalışmadığı (Piyano dersleri uzun süreçlidir ve sabır gerektirir.Çok kısa süreçte ilerlemek mümkün değildir.Bu nedenle uzun süreli,disiplinli ve sistemli çalışmayı gerektirir.)

Piyano eğitimi çocuğu hangi gelişim alanlarını etkiler?


*** Piyano çalmak hem sağ hem sol ele aynı anda farklı komutlar vermeyi gerektirdiği için çocuğun zeka gelişiminde %50 oranında daha fazla bir gelişme sağladığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

*** Piyano çalmak çocuğun, matematik ve geometri konularında gelişmesini sağlamanın yanı sıra, problemlere daha geniş açılardan yaklaşarak daha çabuk çözümler üretebilmesini sağlayan, problem çözme becerisini geliştirir.

*** Piyano çalan çocuğun hayata bakış açısı değişir,yeni derinlikler ve donanımlar kazanır.     Piyano eğitimi nerelelerde yapılır ve süreci nasıldır?


Unutulmamalıdır ki piyano sadece özel ders ile öğrenilir.Her çocuğun kişiliğine, ilgi ve ihtiyacına göre ders pogramı farklı olmalıdır.

" Piyano dersi, özelden öte çocuğun kişiliğine özel olmalıdır."Piyano eğitiminde üç önemli öğe vardır. Öğrenci,öğretmen,yöntem.
Bu süreçte öğrencinin yetenekli,istekli ve çalışkan;öğretmenin,yeterli ve
sevecen; yöntemin,sıcak,sevimli ve amaca götürür olması gerekir.Bu durumda başarıya ulaşmak mümkündür.İyi bir yöntem,öğrenci ve öğretmeni kendinde buluşturup kaynaştırabilmeli,belirlenen yolda sağlıklı ve verimli bir şekilde yol alınmasını sağlamalıdır.


RoberDoganay.com \ Müzik Dersleri , Home Studio , Aranjman , Müzik Yapım
@2018
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön